Święta i Sylwester w Bukowinie

Obecnie wiele osób chętnie wyjeżdża na Boże Narodzenie lub Sylwestra do znanych i popularnych miejscowości wypoczynkowych czy uzdrowiskowych. Jednym z takich rodzimych kurortów jest bez wątpienia malownicza Bukowina Tatrzańska na Podhalu.

Ta pięknie i urokliwie położona, niewielka miejscowość u podnóża Tatr słynie przede wszystkim z doskonałych tras i stoków narciarskich, wyposażonych w nowoczesne wyciągi krzesełkowe, talerzykowe i orczykowe. Jeśli więc jesteśmy amatorami sportów zimowych, takich jak choćby narciarstwo zjazdowe czy jazda na desce snowboardowej, bez wątpienia warto byśmy przyjechali tu we dwójkę, wspólnie z całą rodziną i dziećmi lub znajomymi czy przyjaciółmi na niezapomniane święta lub hucznego Sylwestra, tym bardziej, iż w sezonie zimowym atrakcji w Bukowinie Tatrzańskiej z pewnością nie zabraknie.

Przyjazd na ferie zimowe, przerwę świąteczną lub Sylwestra do Bukowiny Tatrzańskiej to niewątpliwie doskonała propozycja dla amatorów aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Nawet jeśli nie przepadamy za jazdą na nartach, z powodzeniem możemy w tym czasie udać się na najpopularniejsze tatrzańskie szlaki turystyczne, wiodące w okolice Morskiego Oka, Wodogrzmotów Mickiewicza czy Doliny Pięciu Stawów. Jak się bowiem okazje, zimą, równie chętnie co latem wypoczywają tutaj turyści z całej Polski oraz zza granicy, rozmiłowani z malowniczych widokach.

Podczas wypoczynku w Bukowinie Tatrzańskiej warto także udać się do tutejszego kompleksu wodnego ze źródłami termalnymi. Po pieszych wycieczkach i całodniowym zwiedzaniu można zatem będzie pójść na basen, skorzystać z relaksującego SPA, sauny lub zdrowotnych zabiegów i naturalnych kuracji, które z pewnością wzmocnią nasz organizm i poprawią samopoczucie.

Planując przyjazd w góry na Sylwestra lub na święta Bożego Narodzenia warto odpowiednio wcześnie zarezerwować miejsce noclegowe w tutejszych hotelach i pensjonatach lub na kwaterach prywatnych oferujących swoim gościom pokoje o podwyższonym standardzie. Warto przy tym dodać, iż wiele z takich ośrodków wczasowych posiada swoje własne restauracje i knajpki, w których obowiązkowo należy spróbować specjałów tradycyjnej, góralskiej kuchni.