Narty i snowboard w Bukowinie Tatrzańskiej

Bukowina Tatrzańska, będąca niewątpliwie jedną z najpiękniejszych wsi w rejonie Podhala to przede wszystkim znany ośrodek sportów zimowych. Rok rocznie wypoczywają tutaj bowiem amatorzy narciarstwa i snowboardu nie tylko z całej Polski ale również zza granicy.

Jeśli zatem jesteśmy fanami i aktywnymi uczestnikami różnego rodzaju sportów zimowych, warto byśmy odwiedzili Bukowinę Tatrzańską w okresie od listopada do lutego. Na amatorów spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu czeka tu bowiem mnóstwo atrakcji i niezapomnianych wrażeń, szczególnie ze względu na doskonale rozwiniętą, nowoczesną bazę noclegową i gastronomiczną, ale również zapierające dech w piersiach widoki i malownicze krajobrazy.

Z powodzeniem więc możemy przyjechać na Sylwestra do Bukowiny Tatrzańskiej lub spędzić tutaj rodzinne święta Bożego Narodzenia. Doskonałym pomysłem dla amatorów narciarstwa zjazdowego czy jazdy na desce będzie też wyjazd na Podhale w okresie ferii zimowych lub krótki wypad z przyjaciółmi na weekend. Jak się bowiem okazuje, turyści chętnie odwiedzający to malownicze i urokliwe miasteczko mogą skorzystać z ponad dwudziestu wyciągów narciarskich.

Oprócz kolejki krzesełkowej znajduje się tu również kilka wyciągów orczykowych oraz talerzykowych. Każdy amator białego szaleństwa znajdzie więc tutaj coś dla siebie. Warto dodać, iż w wielu ośrodkach w Bukowinie Tatrzańskiej mieszczą się również wypożyczalnie sprzętu, zarówno narciarskiego jak i snowboardowego. Co więcej, jeśli jeszcze nie umiemy dobrze i pewnie poruszać się po stoku, z powodzeniem skorzystać możemy z lekcji prowadzonych przez doświadczonych i profesjonalnych instruktorów.

Nierzadko mówi się, zresztą nie bezpodstawnie, iż Bukowina Tatrzańska to wymarzone miejsce dla narciarzy i snowboardzistów oraz jedno z najsłynniejszych i bez wątpienia najważniejszych ośrodków turystycznych nie tylko w Małopolsce, ale i w całym kraju. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, iż tutejsze stoki wytyczone i przygotowane są w taki sposób, by amatorzy zimowych sportów, posiadający różne umiejętności i kwalifikacje mogli poruszać się po nich zarówno swobodnie, komfortowo, jak i całkowicie bezpiecznie.