Kolej krzesełkowa i wyciągi orczykowe

Jeśli jesteście Państwo amatorami sportów zimowych, takich jak narciarstwo czy snowboard, warto będzie Wam w tym miejscu polecić kilkudniowy wyjazd do malowniczo położonej Bukowiny Tatrzańskiej, gdzie na fanów białego szaleństwa czekają piękne trasy i doskonale przygotowane stoki.

Najpiękniejsza wieś na Podhalu, Bukowina Tatrzańska poszczycić się może mianem jednego z najważniejszych i najlepszych ośrodków turystycznych w Polsce. Nic więc dziwnego iż  roku na rok przybywa tutaj wiele osób, ceniących sobie aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu w malowniczych i urokliwych, a tym samym nieco spokojniejszych zakątkach Tatr.

Na Podhale warto przyjechać  niemalże o każdej porze roku, bowiem nie brak tutaj wielu atrakcji, nawet dla najbardziej wymagających turystów. Najwięcej osób jednakże odwiedza to miejsce oczywiście zimą, podczas świąt czy ferii. Również wyjazdy sylwestrowe do Bukowiny cieszą się obecnie ogromnym zainteresowaniem, a to przede wszystkim dlatego, iż funkcjonuje tu mnóstwo nowoczesnych wyciągów, przeznaczonych zarówno dla narciarzy jak i snowboardzistów.

W samym centrum miejscowości znajdują się trzy wyciągi orczykowe o długości od 300 do 400 metrów. W największym jednak kompleksie narciarskim w Bukowinie Tatrzańskiej funkcjonuje aż czternaście wyciągów, w tym zarówno kolejka krzesełkowa (o długości 400 metrów) oraz wyciągi talerzykowe.

Najsłynniejsze i najbardziej polecane przez amatorów narciarstwa tutejsze stoki to przede wszystkim „Mały Kasprowy”, „Turnia”, „Wierch Olczański”, „Przy Kolybie”, „Szymkówka”, oraz „Wierchy”. Początkującym snowboardzistom i narciarzom warto również polecić łatwiejsze, bardziej płaskie stoki „Brzegi-Głodówka” oraz „Głodówka” z trzema wyciągami orczykowymi.

Oczywiście wszystkie trasy narciarskie w Bukowinie Tatrzańskie są doskonale oświetlone, regularnie naśnieżane i ratrakowane. Warto jednakże pamiętać, iż do wejścia na każdy z wyciągów upoważnia nas zakup innego karnetu. Średnio za dziesięcio-przejazdowy karnet zapłacimy tutaj od około 10 do 15 złotych. Na niektórych trasach można również wykupić pojedyncze przejazdy, które kosztują zazwyczaj około dwóch złotych.