Gdzie zjeść?

Bukowina Tatrzańska to nie tylko bardzo piękna, ale również słynna miejscowość wypoczynkowa i uzdrowiskowa. Zimą chętnie odwiedzają ją amatorzy narciarstwa zjazdowego czy snowboardu, latem zaś osoby ceniące sobie aktywny wypoczynek na malowniczych i urokliwych tatrzańskich szlakach.

Jak się jednak okazuje, ta podhalańska miejscowość słynie nie tyko z nowoczesnych wyciągów narciarskich, ale również z oferowanej gościom ogromnej bazy noclegowej i gastronomicznej. Z powodzeniem wypoczywać tu można zarówno w tanich hotelach, przestronnych apartamentach i pensjonatach, jak również wielu prywatnych kwaterach, gdzie warto także zasmakować w lokalnej kuchni.

Po całodniowym zwiedzaniu, relaksującym wypoczynku na basenach termalnych lub spacerach po górach warto więc będzie udać się do jednej z tutejszych restauracji lub knajpek, oferujących dania i potrawy kuchni góralskiej. Dobrym przykładem cenionego i polecanego przez turystów miejsca, gdzie można smacznie, dobrze i tanio zjeść jest bez wątpienia Karczma „Szarotka”, gdzie za dwudaniowy obiad zapłacimy około 20-30 złotych.

Innymi przykładami polecanych miejsc, w których warto stołować się podczas kilkudniowego wypoczynku w Bukowinie Tatrzańskiej może być również Restauracja „Bury Miś” przy ulicy Długiej, Karczma „Giewont”, mieszcząca się przy ulicy Tadeusza Kościuszki oraz restauracja „Pod Miedzą” zlokalizowana przy ulicy Sportowej. Amatorzy oryginalnych smaków mogą również z powodzeniem wybrać się do Karczmy „U Leśnego”, gdzie można zjeść przykładowo dania z dziczyzny lub kuchni tradycyjnej.

Oczywiście, w miejscowości znajduje się również szereg innych pubów, restauracji i knajp, oferujących na przykład dania kuchni włoskiej oraz szybkie i smaczne przekąski lub popularne fastfoody. Z pewnością zatem każdy znajdzie tutaj coś dla siebie, zależnie od własnych, osobistych preferencji i gustów kulinarnych.

Warto w tym miejscu dodać jeszcze, iż w wielu pensjonatach czy hotelach w Bukowinie Tatrzańskiej, o których wspomnieliśmy szerzej w poprzednim artykule, również można dobrze zjeść za niewielkie pieniądze. Przykładowo, miejsca takie jak „Zbójecki Dwór” posiadają własną bazę gastronomiczną, przeznaczoną zarówno dla swoich gości i wczasowiczów, jak również pozostałych turystów, zakwaterowanych w innych hotelach czy motelikach.