Atrakcje dla dzieci

Podhalańska Bukowina Tatrzańska to bez wątpienia jedno z ciekawszych, wartych polecenia miejsc na rodzinny wypoczynek o każdej porze roku. Z powodzeniem można przyjechać tu wspólnie z najmłodszymi na narty czy snowboard, jak również celem odbycia pieszych wędrówek po najpiękniejszych, malowniczych zakątkach Tatr.

Bez wątpienia jedną z najważniejszych atrakcji dla dzieci w Bukowinie Tatrzańskiej, szczególnie dla miłośników i amatorów sportów zimowych okażą się tutejsze stoki i trasy narciarskie, wyposażone w bezpieczne i nowoczesne wyciągi. Zależnie więc od umiejętności naszej pociechy możemy wybrać łatwiejszy lub bardziej stromy stok, bądź też zapisać dziecko na naukę jazdy na nartach, prowadzoną przez doświadczonych instruktorów.

Bukowina Tatrzańska niewątpliwie okaże się zatem doskonałym miejscem na wspólne spędzenie ferii zimowych, Sylwestra lub Bożego Narodzenia w górach. Należy jednak dodać, iż również w lecie i podczas wakacji w miejscowości nie brak atrakcji dla najmłodszych turystów i amatorów aktywnego wypoczynku. Doskonałym przykładem miejsca, w które warto udać się wspólnie z całą rodziną są bez wątpienia tutejsze baseny termalne, w których temperatura wody przekracza 30 stopni Celsjusza. Do dyspozycji małych amatorów wodnych szaleństw przeznaczone są między innymi różnego rodzaju zjeżdżalnie i płytkie brodziki.

Starsze dzieci i młodzież podczas rodzinnego wypoczynku na Podhalu warto również zabrać na jeden z popularniejszych szlaków turystycznych, wiodących na przykład do malowniczej Doliny Pięciu Stawów lub nad Morskie Oko. Po takim relaksującym spacerze warto z kolei wybrać się na wspólny obiad do którejś z tutejszych restauracji i karczm, gdzie oprócz tradycyjnych potraw barowych serwowane jest również wyśmienite, regionalne jedzenie góralskie.

Odwiedzając Bukowinę Tatrzańską w sezonie letnim i wakacyjnym warto także zaplanować wspólnie z całą rodziną udział w odbywających się tu licznych imprezach i wydarzeniach kulturalnych. Najmłodszych amatorów zwiedzania i poznawania lokalnych zwyczajów z pewnością zainteresuje cykliczna, folklorystyczna impreza o nazwie Sabałowe Bajania, podczas której w tutejszym Domu Ludowym odbywają się ogólnopolskie konkursy gawędziarskie i przeglądy muzyczne, nawiązujące do tradycji i kultury regionu Tatr i Podhala.